МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

24 јули 2020

24 јули 2020

Архимандрит Григориј викендов ќе биде хиротонисан за нов архиереј на МПЦ-ОА

САД: Го замолиле да стави маска, тој извадил пиштол

Грчката здравствена организација почнува со вакцинирање на над 7.000 деца во бегалските кампови

Мегваер: Ќе бидеме подготвени за Лестер

Парли: Вселената е потенцијално место за непријателски маневри

Кина нареди затворање на американскиот Конзулат во Ченгду

Борусија е подготвена да преговара за трансферот на Санчо

Њукасл ја следи ситуацијата околу Јовиќ

Турција назначи тројца имами за Аја Софија

Американските Ф-15 го придружувале иранскиот авион на безбедно растојание

Back to top button
Close
Close