МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

23 јули 2020

23 јули 2020

Објавено двотомно издание „Македонија во НАТО“

Австрија: Да се обединат напорите во борбата против илегалната миграција преку источниот Медитеран

Во Бразил за еден ден инфицирани 67.860 луѓе со Ковид-19

Билиќ го врати Вест Бромвич во Премиер лигата

Претставничкиот дом усвои закон за отстранување статуи од Капитол Хил

Кина лансираше вселенско летало на Марс

Франција ќе и помогне на државната железничка компанија СНЦФ со неколку милијарди евра

Чилеанците поради пандемијата ќе можат да повлечат до 10 отсто од пензиските фондови

Северна Кореја се приклучува на трката за вакцина, а нема коронавирус

Светските лидери ќе испраќаат видеозаписи наместо физички да се собираат во ОН во септември

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close