МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф

29 септември 2020 

Седумнаесет припадници на Армијата повредени во сообраќајна несреќа на патот Штип-Радовиш

МОН: Тестирањето на платформата продолжува, вчера најавени над 88 илјади корисници

 

Бесими – Тимоние: Поддршка од Франција за проекти за одржлив економски раст и животна средина

 

Заев: Потребни се решенија на намалување на загубите и отпадот на храна

Макрон во Литванија, средба со Тихановскаја

 

Кина: Осудена на смрт воспитувачката која затру 25 деца

Спреј за нос против Ковид-19

 

 

 

Back to top button
Close
Close