МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

3 јули 2020

3 јули 2020

ЕК го одобри лекот ремдесивир во ЕУ

Во Индија регистрирани рекордни 20.000 позитивни случаи на Ковид-19

МТСП: Денеска почнува исплата на правата од социјална и детска заштита за корисниците со картички, од понеделник на шалтерите на банките

Танјуг: Студентскиот парламент постигна договор со српскиот министер за образование

Царовска: Компаниите што имаат капацитет за вложување да аплицираат за финансиска поддршка

Стојаноска: Еден денар за спортот и еден денар за културата од акцизите за нафта и нафтени деривати

Алкантара се договори со Ливерпул

МФ: Висок поврат на ДДВ за фирмите, 206 милиони евра во првото полугодие и покрај COVID-19 кризата

Димитров: Се уште нема препорака за затворање на границата со Србија и Косово

Новинар го изнервира Клоп по фијаското против Сити

Back to top button
Close
Close