МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

5 август 2021

5 август 2021

Во првите шест месеци од годинава извозот 3,4 милијарди евра

Цените на угостителските услуги во јули повисоки за 0,5 отсто на годишно ниво

Дел од куќите во Балабанско маало изгорени, зафатени и куќи во Курјачко маало

АСО набави нов информациски систем за контрола на осигурителниот пазар

На Табановце за влез и за излез од државата се чека половина час

Зеленски: Кој ја сака Русија, нека оди таму

Минатиот месец беше најтопол јули досега

Венецуела: Се очекуваат разговори меѓу Мадуро и Гуаидо

Болсонаро бесен за истрагата на Врховниот суд, се заканува со акции надвор од уставот

Австралија нуди по 51.000 евра на Абориџините за обесштетување

Back to top button
Close
Close