МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

30 јули 2021

30 јули 2021

Заев: Парламентот да ја поддржи реформата на администрацијата

Османи-Гервала: Продлабочување на добрососедските односи во интерес на двете држави и нивната европска иднина

НБ: Просечната каматна стапка на вкупните кредити во јуни се намали на 4,54 отсто

Зголемен прометот во трговијата на мало

Изречена казна од 20.000 евра за испуштање мазут во Вардар кај Градско

Вучиќ: Гасоводот Балкански тек е важна работа за Србија

Идеите за размена на територии на Балканот – не важат, вели новиот висок претставник во БиХ

Лондон ќе инвестира стотици милиони фунти за стимулирање одење пеш или со велосипед

Претседателот на Израел прими трета доза вакцина против Ковид-19

Спикерот на Порто, кој го нарече Роналдо свиња казнет со 1430 евра

Back to top button
Close
Close