МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

22 јули 2021

22 јули 2021

Ја прифаќаме суштината на Резолуцијата, но важно е и да е во согласност со Уставот, истакна премиерот

Судењето за „Јавна соба“ продолжува на 27 август, Обвинителството тврди дека ќе докаже вина кај креаторот и администраторот на групата (КРГ)

Заев: Одлуката за коалиции и поддршка за локалните избори ќе зависи и од кандидираните личности

Заев: Немаме ништо против локалните избори да се одржат и на 17 октомври

Бочварски: Експресниот пат Градско-Прилеп забрзано се гради

Бугарија ги зголемува пензиите за 12,5 отсто

Црногорската Влада ја ограничува цената на лебот, ќе дели социјални бонови и масло за јадење

Киев побара Вашингтон да ги продолжи санкциите против „Северен поток 2“

Лондон со порака до ЕУ: Договорот за Брегзит нема да трае вечно

НСО Груп: Обвинувањата се исто како да ги критикувате производителите на автомобили кога пијани возачи ќе предизвикаат судир

„Упорност“ се подготвува го земе првиот примерок од карпа на Марс

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close