МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

21 јуни 2021

21 јуни 2021

Комисијата за финансирање и буџет го поддржа Законот за субвенциониран студентски оброк

Владата утре ќе одлучува за намалување на ДДВ кај струјата и воведувањето еколошка такса на горивата

Цената на бензините се зголемува за еден денар, на дизелот за 0,5 денари

Гир: Посветени сме кон решенија за што е можно побрз старт на преговорите на С Македонија

Град Скопје набави пет специјализирани комунални возила-камиони за собирање и транспорт на комунален отпад

Запленети 82 килорами марихуна и уапсени шест лица во Косово

Приливот на странски директни инвестиции во Црна Гора помал за 15,6 отсто

ЕЕА: Градовите Умео, Тампере и Фуншал имаат најчист воздух во Европа

Санчез: Деветмина каталонски сепаратисти ќе бидат помилувани

Раиси: Иранскиот народ сака реформи

 

Back to top button
Close
Close