МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

11 јуни 2021

11 јуни 2021

МИОА и Тетра Тек потпишаа Меморандум за разбирање за сајбер безбедност на критична инфраструктура

Државата денеска ќе испрати одговор на 60 страници до судот во Стразбур за помилувањата од поранешниот претседател Иванов

ДИЦ: Успешно тече полагањето на изборниот испит од државната матура

Зголемен прометот во индустријата во првите четири месеци од годинава

Бесими: Владата се уште не донела одлуки за еколошка такса и намалување на ДДВ за струјата

Шахпаска – Вуцас: Северна Македонија и Австрија продолжуваат со тесната соработка во делот на социјалните услуги и пазарот на трудот

В понеделник тет-а-тет Мицотакис- Ердоган, Атина се надева на мирно лето во грчко-турските односи

Атина за декретот на Бајден: Грција ја поддржува европерспективата на Западниот Балкан

ЕУ ќе укине дел од рестриктивните мерки за патување во текот на летото

Вашингтон пост: Русија ќе го опреми Иран со софистициран сателит

Back to top button
Close
Close