МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

31 мај 2021

31 мај 2021

Делегација од Вермонт во посета на Северна Македонија

Бесими: Антикризни мерки се додека економијата не застане на здрави нозе

Јуни е фокусот на Скопје за одмрзнување на поддршката од Софија, патоказот решение за предвидливост на имплементација на Договор

Триесет станови преку програмата за социјално домување на Роми ќе се градат во населба Иванидол во Кичево

Шилегов: Обновување на возниот парк на Протипожарна Скопје почнува со набавување на новата скала

Томашевиќ убедливо избран за нов градоначалник на Загреб: Со гордост ќе го поведам градот кон подобра иднина

Чавушоглу денеска на средби со Мицотакис и Дендиас во Атина

Нафтали Бенет ќе се обиде да формира влада со најголемите противници на Нетанјаху, премиерот го обвини за „измама на векот“

Вонреден самит на земјите од Западна Африка заради кризата во Мали

„Аксиос“: САД можат да ја вратат процедурата за забрзано депортирање имигранти

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close