14 мај 2021

Османи – Зеф: Северна Македонија и Албанија заслужуваат да ги одржат првите меѓувладините конференции и да ги почнат преговорите

Претседателот Пендаровски не го потпиша Указот за прогласување на Законот за утврдување на правен статус на бесправно изградени објекти

Објавен јавен повик за подобрување на енергетската ефикасност на општинските објекти

Османи очекува наскоро средба со бугарскиот колега Стоев

Американската компанија „TEXAN & Envipco“ ќе инвестира во Северна Македонија

По 188 дена Грција излезе од карантин и го означи почетокот на туристичката сезона

Пахор за сите земји во регионот во ЕУ, Вучиќ против замрзнати конфликти

Вакцините на база на мРНК ефикасни против индиската мутација на коронавирусот

Најмалку 12 жртви во експлозија во џамија во Кабул

Палестинците ги напуштаат населбите во близина на Појасот Газа поради израелските напади

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close