14 мај 2021

НУК со предлози до Комисијата за заразни болести за работата на угостителските објекти

Царовска во Охрид ќе посети две училишта во рамки на кампањата „Учи паметно, работи стручно“

Димитров и Вархеји утрово во Атина ќе говорат на панел посветен на ЕУ и Западен Балкан

Силна поддршка од Грција за старт на преговорите, Заев побара од Атина да помогне за спорот со Бугарија

Скратен полициски час и олабавени мерки до вторник

Борел: ЕУ не може да го запре Израел

Египетската мисија за посредување за хуманитарно примирје во Газа не успеа

Ослободен јапонскиот новинар кој беше приведен во Мјанмар

Молња уби стадо од 18 индиски слонови

Израел демантира дека почнал копнена операција во Појасот Газа

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close