12 мај 2021

Прогнози на ЕК: Економијата на Северна Македонија со раст од 3,7 проценти во 2021 година

Хоџа: Со Законот за утврдување на правен статус на бесправно изградени објекти ќе се спречи урбанистичкото дивеење

Во март издадени над 50 проценти повеќе одобренија за градба од лани

Бочварски: Членот за легализација на дивоградби во заштитени подрачја е внимателно одреден

Владата демантира дека премиерот Заев имал контакти или соработка со Пекер

Комерцијална банка спонзор на ФФМ во наредните три години

Кај Прешево на границата со Северна Македонија откриен е нов вид птица во фауната на Србија

Путин и Ердоган разговараа за кризата во Ерусалим

Расте бројот на жртви во израелско-палестинскиот конфликт

Независни експерти на СЗО: Пандемијата на Ковид-19 можеше да се избегне

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close