4 јуни 2020

Четири лица повредени во оружен напад во Лондон

МТСП: Петок, 5 јуни е неработен ден за сите граѓани

Северна Кореја: САД не се во позиција да ја критикуваат Кина

Трамп: Ми беше чест да го отпуштам Матис

Напад со нож во Кина, повредени околу 40 деца и возрасни

Германија, Португалија и Русија претенденти за завршниот турнир во Лигата на шампионите

Матис: Трамп се обидува да не подели

Абази: Тачи е криминалец и лаже дека сум се среќавал со српски безбедносни служби

На донаторската конференција во Женева собрани помалку пари за хуманитарна помош за Јемен

Болсонаро именува генерал за министер за здравство

Back to top button
Close
Close