12 мај 2021

Шекеринска: Потполковникот пристигна во Скопје, состојбата му е добра

Сијарто во посета на Северна Македонија, ќе предаде донација во вакцини за МВР

Седници на две собраниски комисии

Презентација на Вториот национален извештај за перформансите и реформите на правосудството

ЕУ е едногласна дека С.Македонија ги исполнува условите за преговори, останува да се надмине спорот со Бугарија

Претседател на Бугарија: Претстојат тешки месеци и зголемен отпор од силите на статус кво

СЗО: Бројот на заразени и починати од коронавирус намален за четири отсто

Флорида прогласи вонредна состојба поради недостиг на гориво

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Салах за конфликтот меѓу Израел и Палестина: Ги повикувам светските лидери да стават крај на убивањето невини луѓе

Back to top button
Close
Close