6 мај 2021

Заев за средбата Пендаровски-Мицкоски: Поборник сум за дијалог, од средбата нема зијан, само добивка

Најмногу пријави до ДКСК за непотизам, кронизам, клиентелизам и партиска поврзаност

Заев: Општинските власти да направат напори за отворање регионални центри за да се доближи местото на вакцинирање до граѓаните

Извозот со раст од 29 отсто во првиот квартал

Министерката Царовска на обука со директорите на средните училишта во пресрет на новата учебна година

ДКСК од Народна банка добила документ за кинеските вакцини

Јацек Олчак, нов генерален директор на Филип Морис Интернешнл

Би-Би-Си: Коронавирус и вакцинацијата во Србија – Од вол на ражен преку преку велигденски бонуси и ваучери

ЕК: Отворени сме за разговор за укинување на патентите за вакцини

Блинкен: Ќе одговориме на агресивните постапки на Русија и на обидите на кинеското загрозување на светскиот поредок

 

Back to top button
Close
Close