МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

22 април 2021

22 април 2021

Царовска: Дигитализацијата ќе се воведува етапно, од 2021/2022 почнува во четврто одделение

Промовирана национална платформа за електронски упис на првачиња

ДКСК до ЈО со иницијатива за истражни дејствија за донесувањето на ДУП „Голем ринг“

Милевски: Потребни се итни мерки за незаконската сеча на шумите

Во болниците вкупно 1585 ковид-пациенти

Албанскиот омбудсман бара укинување на одлуката за карантин за лицата кои влегуваат од Северна Македонија и Грција

Германија и Франција разгледуваат тужба на ЕУ против „Астра Зенека“

Франција законски ја засилува заштитата на малолетниците од сексуално насилство

Норвешка им позајмува вакцини на Шведска и на Исланд

Киднаперите бараат откуп од 2,1 милиони долари за ослободување на нигериските студенти

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close