МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

22 април 2021

22 април 2021

Димитров во посета на Летонија и Литванија

Власта и опозицијата со различни толкувања за шестиот пакет мерки, туристичко-угостителскиот сектор денес ќе го каже својот став

Во Теново ќе биде пуштена во употреба фотоволтаична централа, ќе присуствува и премиерот Заев

Презентација на новиот предизвик „Стартап херои”

Во првата половина од мај ќе биде потпишан финалниот договор за започнување со изградба за гасоводниот интерконектор со Грција

Во Бугарија доаѓа шефот на Воениот комитет на ЕУ, генерал  Клаудио Грацијано

Норвешкиот Стабилизациски фонд заработи 47,5 милијари долари за првите три месеци од годинава

Шефот на германската дипломатија Хајко Мас денеска во Приштина, утре во Белград

Дијамантски венчален прстен продаден за милион долари

МААЕ: Во Натанц инсталирани понапредни центрифуги за збогатување на ураниум

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close