МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

21 април 2021

21 април 2021

Шестиот пакет мерки презентиран, финансиска помош за околу 10.000 компании и 60.000 вработени

Дискусија за националната подготовка за учество на Конференцијата COP 26 во Глазгов

Усвоена Информацијата за јавен оглас за давање во закуп над три хектари државно земјоделско земјиште

Бугарија останува подготвена за дијалог со Северна Македонија, тврди бугарскиот амбасадор во ЕУ

Османи: Постои решение само треба порационален пристап во спорот со Бугарија

Акциите на „Нетфликс“ паднаа за 11 отсто

Меркел бара дијалогот со Русија да продолжи

Зеленски го покани Путин на средба во Донбас

Фон дер Лајен: ЕУ постигна договор за Законот за климата

Нетанјаху предложи израелскиот премир да се избере на референдум

 

 

 

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close