МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

19 април 2021

19 април 2021

Пендаровски ги потпиша указите за прогласување на законите од петтиот пакет мерки

Петтиот антикризен пакет станува функционален, законите донесени едногласно со присуство на пратеници во скафандери

Туристичко-угостителскиот сектор утре на протест, Владата најавува шести пакет мерки

Седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет

Николовски: На седница во вторник, Владата ќе предложи шести пакет економски мерки

Бугарски медиуми: За владата на ГЕРБ предводена од Даниел Митов може да се гласа уште во среда

Здравјето на Навални на дневен ред на денешната средба на шефовите на дипломатиите на ЕУ

Раст на јапонскиот извоз во март

Макрон се заложи за помирување со Алжир

Русија протера 20 чешки дипломати

 

Back to top button
Close
Close