МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

16 април 2021

16 април 2021

Австрија бара Бугарија да ја тргне блокадата кон Северна Македонија, оптимизам за решавање на прашањето оваа година

ЦУК ќе го презентиран извештајот за спасувањето на настраданиот од Емирица

Потпишан договорот за реконструкција на водоводна линија во населба Беровско Езеро

Битиќи: Четирите пакети економски мерки ги намалија негативните ефекти од кризата

Матичната комисија го поддржа прогласувањето на дел од Шар Планина за национален парк  

Состанок меѓу Макрон и Зеленски за тензиите долж украинско-руската граница

Бајден: Му предложив на Путин ова лето да одржиме состанок во Европа

САД се подготвуваат за можноста дека ќе биде потребна помошна инекција помеѓу девет и 12 месеци по првичната вакцина

Блинкен ги повика државите да издвојат уште две милијарди долари за Ковакс

Премиерот на Либија се сретна со највисоките руски функционери, со Путин разговараше телефонски

 

Back to top button
Close
Close