МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

27 јануари 2020

27 јануари 2020

Меѓусебни обвинувања на власта и опозицијата кој колку направил или не направил за намалување на загадувањето

Ангеловска: На новата е-платформа на Централен регистар ќе има и доброволна регистрација за  ДДВ-обврзник

Путин не добил покана да учествува на одбележувањето 75 години од ослободувањето на Аушвиц

Грција ги презема неопходните мерки за превенција од коронавирусот

Курти: Холокаустот да се помни вечно, Албанците знаат како е да си прогонуван од власти и држави

Јанева барала позитивно мислење за поблаги казни за осомничените во „Империја“

ЕК од блиску го набљудува однесувањето на хрватската полиција кон мигрантите

Мизрахи: Холокаустот да биде потсетник и никогаш повеќе да не бидеме сведоци на такви злосторства

Курц: Антисемитизмот и омразата немаат место во нашето општество

Јапонскиот град Кобе жали за Коби Брајант

 

Back to top button
Close
Close