МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

24 јануари 2020

24 јануари 2020

Кина ја вклучува армијата во борба против коронавирусот

Шолц: Велика Британија ќе има дополнителни трошоци после Брегзит

Мизрахи-Сахакиан: Социјалната инклузија, грижата за ранливите категории и креирање нови работни места, приоритет во заедничката соработка

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

Рама: Харадинај ја замени пушката со клевета

ЕК загрижена поради владеење на правото во Полска

Голема количина вино се излеа во река во Калифорнија

Добро е да имаме потврда од Мишел дека паралелно ќе се одлучува и за преговори и за новата методологија, вели Заев

 

Back to top button
Close
Close