МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

17 јануари 2020

17 јануари 2020

Стејт департментот ја поздрави одлуката на Албанија да протера ирански дипломати

Калеска-Ванчева: Нема суштинска разлика во новиот предлог закон за јавно обвинителство 

Прекумерната тежина го забрзува стареењето на мозокот

Дендиас: Хафтар се согласи со сите забелешки на Грција

Милошоски: Постојат одредени шанси за договор за законот за јавно обвинителство, ако тоа се постави како приоритет 

Царовска: Нема поплаки за исплатата на покачената минимална плата

Димковски: Нема појава на африканска свинска чума, останува мерката за отстрел на диви свињи

ДКСК ја усвои националната стратегија за спречување на корупцијата и судирот на интереси

Албанската полиција откри група од 38 имигранти

Блупринт Група: Законот за поништување на лустрацијата да се донесе пред распуштање на Собранието

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close