МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

6 декември 2019

6 декември 2019

Нема брза победа над загадувањето, но мора итно да се дејствува

Утрово најстудено во Берово минус осум степени

Албанија: Уништени се околу 5.497 куќи, 3.135 лица евакуирани

Руска телевизија првпат прокажа како изгледа внатрешност на нуклеарен куфер

Медведев: Исклучување на Русија од СВИФТ е објавување војна

Втор ден штрајк во Франција против пензиската реформа на Макрон

Меркел во посета на Аушвиц со донација од 60 милиони евра

Индија: Убиени четири мажи осомичени за убиство и групно силување

Инвестиции од 218 милијарди евра на Арктикот

Во Њујорк: Елка со три милиона кристали „Сваровски“

Back to top button
Close
Close