МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

8 март 2021

8 март 2021

Царовска: Жените просветителки ја создаваа државата, жените просветителки ја градат иднината

Анализа: Пандемијата имала поголемо негативно влијание врз жените

Неработењето во недела негативно ќе влијае врз продуктивноста и конкурентноста, можни се и отпуштања, предупредуваат работодавачите

Пендаровски на средба со амбасадорката на Шведска Форсгрен Бенгтсон

Во февруари пораст на трошоците на живот и на цените на мало

Со „марш против патријархатот“ одбележан 8 Март во Приштина

Стано: Време е за напредок во дијалогот меѓу Белград и Приштина

Германија ја зголемува употребата на вакцината на АстраЗенека

Во Норвешка најголем пад на бројот на венчавки од 1927 година

Западен Балкан може да заштеди и до 800 милиони евра со Зелените коридори

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close