МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

8 март 2021

8 март 2021

Жените се повеќе се стекнуваат со образование, но за истото ниво добиваат пониска плата

Панел „Последиците од кризите никогаш не се родово неутрални-како женското лидерство влијае за остварување родова еднаквост за време на Ковид-19?“

Панел-дискусија: Недела неработен ден – какви ефекти ќе има врз македонската економија

Османи од денеска во работна посета на Рим и Ватикан

Уште две седмици Грција останува затворена за државјани на трети земји

Папата Франциск ја заврши историската посета на Ирак

Блумберг: Европа може да изгуби 100 милијарди евра поради „бавната“ вакцинација

Стејт департмент: Сеул повикан да го зголеми придонесот за трошоците на американските сили стационирани во земјата

Во Мјанмар затворени продавници, фабрики и банки

Блинкен со писмо до Гани предупредува дека талибанците подготвуваат нова пролетна офанзива во Авганистан

 

Back to top button
Close
Close