МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

4 март 2021

4 март 2021

Сите мерки од петтиот пакет ќе бидат достапни за компаниите, вели Заев

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

МФ ќе овозможи на дневна основа да се следат приходите и расходите на буџетот

Почна реконструкцијата на 110-киловолтниот делекувод Штип-Овче Поле

Во Хрватска потврдена чешката мутација на коронавирусот

Рама најави масовна вакцинација во периодот од март до јуни

Клуге: Бројот на новозаразени со Ковид-19 во Европа минатата недела зголемен за девет отсто

ЕК: „Спутник V“ не е дел од ЕУ стратегијата за вакцинирање

Мигранти фрлени од брод во Африка, загинаа најмалку 20 луѓе

Светските цени на храната во февруари пораснаа деветти месец по ред

 

Back to top button
Close
Close