МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

26 февруари 2021

26 февруари 2021

На иницијатива на Пендаровски се воведуваат две нови одликувања именувани по Киро Глигоров  и Борис Трајковски 

Шврговски: Казната за Мијалков е драконска, ќе се жалиме и за пресудата и за притворот

Владини делегации положија цвеќе на гробот на Трајковски во Скопје и на спомен обележјето во Струмица

Бочварски: За десетина дена нов оглас за станови во социјалната зграда во Струмица

Ристовска: Задоволни сме од пресудите, притворот за Мијалков е неопходен поради опасност од бегство

Зендели: Нема проблем во владиното мнозинство, проблемот е во пратеничката група на ДУИ 

Црна Гора: Покрената истрага против поранешниот министер за здравство поради вакцините

Србија и Бугарија ќе имаат оперативна гасна интерконекција до мај 2022 година

Навални префрлен во затвор надвор од Москва

Синот на Лукашенко избран за претседател на Олимпискиот комитет

Back to top button
Close
Close