МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

23 февруари 2021

23 февруари 2021

Фонд од 2,5 милиони евра за македонски проекти за учење преку работа и дуален модел на образование

Вакцинирани 1274 здравствени работници, над 102 илјади граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

Повеќе фактори влијаат на зголемената цена на станови во Куманово

Просечната плата во декември 28.294 денари, забележан раст од 5,4 отсто

Далеку сме од владеење на правото, порача одбраната на обвинетите за „Монструм“ и најави жалби

Отворен конкурсот за наградата од Европската унија за истражувачко новинарство

Џонсон оптимист дека ограничувањата ќе завршат до 21 јуни

Дронови во Шкотска превезуваат тестови за Ковид-19

ЕК бара ублажување на ограничувањата на границите во рамките на ЕУ

Малезија протера 1.086 мигранти од Мјанмар

 

Back to top button
Close
Close