МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

23 февруари 2021

23 февруари 2021

Османи во посета на Франција на средби со Ле Дриан, Изабел Думон и Александар Адам

Сметководителите ќе информираат за состојбата во која се наоѓаат поради кратките рокови за финансиските извештаи

Средба на Заев со новиот економски советник од Германија: Поздравен е фокусот кон економијата, се зајакнува соработката

Претставување на Регионалниот фонд за предизвици во Северна Македонија

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

Бајден ќе ја зголеми помошта за малите фирми чии сопственици се жени и припадници на малцинствата

Бајден оддава почит кон жртвите од Ковид-19 со петминутен молк

САД се за создавање две држави како решение на израелско-палестинскиот конфликт 

Постигнат договор меѓу Фејсбук и австралиската Влада

Додека ЕУ размислува за воведување санкции против Мјанмар, САД ги проширува

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close