МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

22 февруари 2021

22 февруари 2021

Премиерот Заев по посета на пробиштипската фабрика „Таб Мак“

Министерот Османи ја продолжува посетата на Обединетите Арапски Емирати

Османи во Дубаи: Продлабочување на економската соработка и зголемување на трговската размена

Бесими: Петтиот пакет мерки насочен кон закрепнување на економијата, инвестиции и развој

Бајрами: Домашната валута и понатаму ќе остане стабилна, за тоа нема дилема

Задолжителен седумдневен карантин при влез во Грција

Поради Ковид-19 на околу 16.000 луѓе не им бил дозволен влез во Германија

Иран и МААЕ постигнаа времен договор

Гутереш за „Гардијан“: Светот се соочува со пандемија на кршење на човековите права

Ванг: САД да ги укинат санкциите кон Кина

 

Back to top button
Close
Close