МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

18 февруари 2021

18 февруари 2021

Папајоану: Очекуваме доследно почитување на Договорот од Преспа

Шахпаска: Првиот Младински ресурсен центар во Гостивар ќе ги поттикне активирањето на младите на  пазарот на трудот и претприемачкиот дух

Мицкоски: Ако Заев навистина сака, нека достави до Собранието предлог за личните карти со европско знаменце 

„X Фактор Акцелератор“ со нова инвестициска програма за помош на стартап компании

Заев: Логично е понекогаш да имаме различни ставови со Пендаровски за некои прашања

Постигнат договор за државната матура: Два екстерни и еден интерен предмет ќе се полагаат од 5 јуни (ДПЛ)

Според истражувањето на Галуп Интернешнл, 48 отсто од Бугарите не би сакале да се вакцинираат, додека 27 отсто би сакале да се вакцинираат

Вербална нота од Атина до Анкара за турскиот брод „Чешме“

Шведските здравствени работници добиваат смртни закани поради пандемијата

Истражувања: Половина од Јужноафриканците се потенцијално заразени со Ковид-19

Back to top button
Close
Close