МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

18 февруари 2021

18 февруари 2021

Министерот Османи во работна посета на Србија

Седници на неколку собраниски комисии

Ќучук на средби со Џафери и координаторите на пратеничките групи

Договор за државна помош на ДТИРЗ со турски „Пурпласт“

Клучот на решението со Бугарија враќање на довербата, идентитетот и јазикот надвор од преговорите

Пленковиќ потврди за разговори за набавка на руската вакцина против Ковид-19

Марио Драги доби поддршка во италијанскиот Сенат

Речиси два милиона Британци не работеле повеќе од шест месеци поради ковид-ограничувањата

Бајден до Нетанјаху: Имаме намера да ја зајакнеме соработката во одбраната со Израел

Индија воведува задолжителни тестови за патниците од Бразил, Јужна Африка и од Велика Британија

 

 

 

 

 

Back to top button
Close
Close