МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

29 јануари 2021

29 јануари 2021

Џафери: Пописот не е и не смее да биде политичка операција, месец април да покаже дека сме созреале како држава

Намален прометот во трговијата на мало со храна, пријалаци, тутун, непрехранбени производи и горива

Димитров: Преговарачката рамка да се фокусира исклучително на реформите, а не на историјата

Координација за пописот: Спроведувањето на пописот е висок државен интерес, непотребна е негова политизација

Советот на амбасадори ги повикува политичките субјекти да дадат придонес во успешното спроведување на пописот

Шабани: Деполитизирањето и професионализацијата во образованието се неизбежни

Заев: Бојкотот на пописот нема да и донесе ништо добро на државата

Косово и Израел ќе воспостават дипломатски односи на 1 февруари

Во Србија досега вакцинирани над 415.000 лица, пристигнаа 40.000 дози од вакцината „ Спутник V“

ЕМА: Нема нови несакани ефекти кај вакцината на Фајзер

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close