МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

27 јануари 2021

27 јануари 2021

Тавилах за МИА: Колку повеќе луѓе ќе се вакцинираат, толку повеќе циркулацијата на вирусот ќе се намали, а со тоа и неговиот потенцијал за нови мутации

Катругалос бара објаснувања од Дендиас зошто доцни ратификацијата на меморандумите со Северна Македонија

Португалија ќе стори се што е во нејзина моќ за почеток на преговори со С Македонија, тоа ќе биде важно и за кредибилитетот на ЕУ

Националната конвенција за ЕУ ќе дебатира за социјалните политики и вработувањата во услови на Ковид-19

Продолжуваат протестите во Холандија поради карантинот

Суга: Се извинувам што пратениците не ги почитуваат мерките против Ковид-19

Во Кина вакцинирани преку 22 милиони луѓе

Администрацијата на Бајден најави обновување на односите со Палестинците

Јутјуб ја замрзна сметката на Трамп на неодредено време

Back to top button
Close
Close