МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

29 декември 2020

29 декември 2020

По долгогодишно преговарање, гасоводот преминува во стопроцентна сопственост на државата

МВР објави оглас за вработување на 600 полицајци

Советот на Општина Карпош го усвои Буџетот за 2021 година

За идентитетот како европска вредност не се преговара, бугарското вето опасност за политичко мешање во историјата

Владата ќе ја одржи 35-тата седница

Црногорскиот Парламент усвои измени на Законот за вероисповед

Пристигнаа во Грција над 83 илјади дози од вакцината на „Фајзер/БиоНТек“

Ако сакате да патувате догодина можеби ќе ви треба имунизациски пасош

Кина ќе изгради повеќе од 600.000 базни станици за 5Г

ЕУ и Кина на чекор до договор за бизнис инвестиции

 

Back to top button
Close
Close