МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

26 ноември 2020

26 ноември 2020

Отворена Лабораторијата за кризен менаџмент во Воената академија „Генерал Михаило Апостолски“

Интензивно се гради делницата Крива Паланка-Деве Баир од Коридорот 8, значаен за регионалното поврзување

Промовирана првата инвестиција на Бизнис-акцелераторот на УКИМ

Битиќи – Реџепи: Гасификацијата се одвива по предвидената динамика

На принуден одмор 15 проценти од работниците во Велика Британија, најмногу од јуни

Русија успешно тестирала хиперсонична ракета „Циркон“

Русија и Белорусија ја синхронизираат „стоп листата“ за ЕУ

Биткоинот падна на десетдневниот минимум, повлече и други крипто валути

Адвокатот на Марадона: Брзата помош возеше половина час, 12 часа мојот клиент остана без надзор од лекарите. Криминален идиотизам

Реал е заинтересиран за трансфер на Фернандеш

 

Back to top button
Close
Close