МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

28 октомври 2020

28 октомври 2020

Потпишување Договор за реконструкција на трафостаница Битола-2

Интензивна дипломатска активност за осигурување на првата Меѓувладина седница со ЕУ во декември

Филипче: Приватните лаборатории да ги намалат цените на тестирањата за Ковид-19

Во Делчево продолжува праксата на доделување општински стипендии на ученици и студенти

Заев: Конструктивниот социјален дијалог изминатите 3 години значително го подобри социо-економскиот статус на работниците во државната управа

Блумберг вложува уште 15 милиони долари во кампањата на Бајден во Охајо и Тексас

Христијански групи од САД донираат милиони во борба против ЛГБТ и против абортусот во Европа

Општи избори во Танзанија

СБ на ОН го поздрави примирјето во Либија

МААЕ: Иран гради подземна нуклеарна централа

 

 

Back to top button
Close
Close