МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

10 април 2020

10 април 2020

МЗ: Во затворот „Шутка“направени се прегледи и земени се брисеви од 30 притвореници

ОЈО Скопје поднесе 20 казнени налози за непочитување на полицискиот час

Вкупно 90 лица го прекршиле полицискиот час, 57 се приведени

Состојба со Ковид-19 во светот до 10 часот

Статуата на Брус Ли во БиХ осамна со маска и ракавици

Гутереш: Пандемијата е закана за меѓународниот мир и безбедност

Реакции за загрозување на слобода на медиумите во Србија за време на пандемијата

Филипче и Тавилах порачуваат граѓаните да останат дома и да дадат вистинска поддршка на здравствениот систем

Важноста на мерките за физичко дистанцирање претставена на примерот на нордиските земји

 

Back to top button
Close
Close