МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

9 септември 2020

9 септември 2020

За сега нема план за релокација на бегалците од Мориа во други ЕУ земји

Папата Франциск: Никој не треба да бара економска и политичка корист од Ковид

Најголем број од регистрираните новозаболени од Ковид-19 минатата недела имаат од 30 до 39 години и над 60 години

Средба Бесими – Ангеловска-Бежоска: Заеднички приоритет финансиската и севкупната макроекономска стабилност

Потпретседателот на ЕК заминува итно за Грција по пожарот во Мориа

Се зголемува бројот на загинати во нападот во Кабул

МТСП: Старатели можат да отворат сметка во друга банка за немоќни лица кои претходно имале во „Еуростандард банка“

Средба Битиќи – Дуџак: Агенциите на ОН со силна поддршка за обезбедување побрз и одржлив економски развој

Рјабков: САД можат да воведат санкции против Русија поради Навални

Амбасадата на Бугарија донираше заштитни маски и хуманитарни пакети на општина Тетово

Back to top button
Close
Close