МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

11 август 2020

11 август 2020

Мицкоски: Ахмети ме информираше дека ќе преговара за влада со СДСМ

Во Србија од 1 септември основците до четврто одделение во училишта, другите ќе следат комбинирана настава

Осум програми за макрофинансиска помош во поддршка на земјите во процес на проширување и земјите од соседството, за С.Македонија 160 милиони евра

Мицкоски: За да не поскапи струјата треба да се намали маржата на универзалниот снабдувач

САД: За стоките од Хонг Конг казнени тарифи како за Кина

Боатенг и Коман ќе можат да играат против Барселона

За транзит низ земјава не е потребен ПЦР тест

Тихонавскаја: Донесов тешка одлука да ја напуштам Белорусија

Во Иран уапсени пет лица под обвинение за шпионажа

Трамп планира да го покани Путин на самитот на Г7

Back to top button
Close
Close