Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Мијатовиќ бара ефикасна заштита на сведоците за воените злосторства во поранешна Југославија

 Комесарката за човекови права на Советот на Европа Дуња Мијатовиќ, бара сведоците во постапките поврзани со злосторствата извршени за време на војните во 90-тите години на минатиот век во поранешна Југославија ефикасно да бидат заштитени и поддржани, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close