0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштествоСкопје

„МГ Фешн“: Имаме основа за целосно легитимна правна постапка за претрпена штета, ако се случи суспензија на планот

Компанијата „МГ Фешн“, во консултација со својот адвокатски тим, има основа за целосно легитимна правна постапка за претрпена штета, доколку Општина Центар донесе одлука за суспензија на деталниот урбанистички план со кој е засегната „МГ Фешн“ како инвеститор на проектот „Гранд Скопје“,  наведе денеска во соопштение компанијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close