0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидеоВидео изјаваЕкономија

МФ: Ќе има повеќе даночни поволности и финансиска поддршка за бизнис-секторот

о следниот четиригодишен период ќе се обезбедат повеќе даночни поволности и финансиска поддршка за компаниите, пишува во објава на фејсбук-профилот на Министерството за финансии. Најавени се повластени даночни стапки на ДДВ за повеќе сектори, зголемување на прагот за ДДВ обврзник, ослободување од данокот на добивка при реинвестирање, како и повисока финансиска поддршка за компаниите во следните четири години.

Back to top button
Close
Close