0_Магазин.ПорталЗанимливости

Метеоролозите останаа без имиња за бурите

На првите 21 циклони од секоја сезона им се даваат западни имиња почнувајќи „од А, па сè до З“... Всушност, латиничните Q, U, X, Y и Z не се користат затоа што е тешко да се најдат познати имиња кои започнуваат со овие букви.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close