0_Спорт.ПорталРакомет

Металург се раздели со двајца странски ракометари

Македонскиот ракометен прволигаш Металург соопшти вечерва дека постигнал спогодбен раскин на договорите со Србинот Никола Потиќ и Хрватот Маријан Мариќ, најавувајќи оти клубот во иднина повеќе ќе се потпира на домашни играчи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close