0_Спорт.ПорталРакомет

Металург поразен од Чеховски Медведи во Лига Европа 

Ракометарите на скопски Металург не успеаја вечерва да приредат изненадување на домашен терен против Чеховски Медведи, претрпувајќи го од рускиот тим шестиот пораз во својот седми натпревар во А групата во Лига Европа, со 37:32. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close