БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мета за пресудата на Караџиќ: Ова е поука да се работи на соживот и хармонија меѓу народите

Албанскиот претседател Илир Мета ја поздрави одлуката на Хашкиот трбунал да му изрече доживотна казна затвор на Радован Караџиќ.

Back to top button
Close
Close