0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници МКДПолитика

Мета во Дебар: Албанско – македонските односи многу добри и стабилни

Албанско- македонските билатерални односи се многу добри, стабилни, во секој поглед, но можеме повеќе пред сè во економоијата и трговската размена, оцени албанскиот претседател Илир Мета, кој денеска престојува во Дебар.

Back to top button
Close
Close